"Wasilewski zal beslissen of Witsel voor rechter komt"
Persverantwoordelijke David Steegen: "Wasilewski zal zelf beslissen of Witsel voor de rechter moet komen"
Wasilewski's vrouw Asia bezocht haar man in het ziekenhuis.
De auto van de Poolse rechtsachter stond vanochtend nog op de parking van het Astridpark.
De dubbele open kuit-en scheenbeenbreuk van Wasilewski is uiteraard voorpaginanieuws in zijn thuisland Polen.
Anderlecht is in staat van shock na de zware blessures, die Marcin Wassilewski en Jan Polak gisteren in de topper tegen Standard opliepen. "We zijn triest en we zijn woedend", verklaarde woordvoerder David Steegen. "Maar er is geen sprake van een vendetta. Dat zijn maffiapraktijken die niet passen bij de traditie van onze club."
Wasilewski liep bij een tackle van Axel Witsel een dubbele open beenbreuk op en ziet een revalidatie van tien tot twaalf maanden tegemoet. Polak is met gescheurde kruisbanden een half jaar buiten strijd. Wasilewski zal eind deze week geopereerd worden. Polak trekt naar Tsjechië om daar bij de dokter van het nationale elftal onder het mes te gaan.
Enorme schade
"Wasilewski en Jan worden hier door iedereen geapprecieerd", vertelt Steegen. "Door hun ploegmaats, door de trainers, door de supporters. Het zijn twee leiders, zoals Sporting er weinig in de kern heeft. Wat hen nu gebeurt, is op menselijk vlak een ramp en bezorgt Anderlecht ook op sportief vlak grote schade. Je vindt op 24 uur tijd niet zomaar vervanging voor zulke spelers."
De woordvoerder van paars-wit wil niemand de zwarte piet doorschuiven. "Maar ik heb wel vastgesteld dat geen enkele speler van Standard het terrein op een draagberrie heeft moeten verlaten. Anderlecht is en blijft een club met een grote traditie, waar men zich zulke ontsporingen niet kan veroorloven."
Naar de rechtbank?
Anderlecht wil ook geen druk uitoefenen voor de strafmaat van Witsel. "We eisen niets. Er zijn daar onafhankelijke instanties voor, die we respecteren en waar we vertrouwen in hebben. Het is niet aan ons om te zeggen op welke manier Witsel gestraft moet worden. De Profliga, die zijn product zondag jammerlijk beschadigd zag, heeft wel al contact opgenomen met Anderlecht. Bedoeling is om acties te ondernemen om dergelijke zaken in de toekomst te vermijden."
De actie van Witsel kan ook voor de burgerlijke rechtbank gebracht worden. "Maar we hebben nog niet de tijd gehad om ons daarover te beraden. Het zal uiteindelijk Wasilewski zelf zijn die daarover moet beslissen. Naar mijn mening zal het alleen zo ver komen als dit voor Wassilewski het einde van zijn carrière zou betekenen. Laat ons hopen dat dat niet het geval zal zijn." (belga)
je vais traduire

9arat ljami3a lbelgikiya li korat l9adam bach tkhali wasy houwa li khtaar wach le ballon dore witsel(20ans) jwkf 9eddam la juje ou non hentach witsel khda 3o9oba li modetha 7match li ma ghadich yl3bhoum m3a le standart de liege 3ad fiha 3o9oba dyal lflous wahed L9AD li ghadi ykhales ljami3a ou htal wasy!!!!! ou le sponser base hta houwa dakhel bach y9oom bi jami3 lwasail bach wasy ykhroj saleeem men had la fracture:)
mnt anderlecht a perdu deux grands joueurs dans un match (polc==> 6semaine et wasy +/- un ans ou fin carriere
